Ana Sayfa Sergi Yarışma Koşulları Bilgi

Renklerin Kardeşliği Futbol Yarışması Sonuçlandı

Futbolda kardeşlik duygusunun küçük yaşlardan itibaren kazandırılması için, MersaSistem ve HP’nin Türkiye’deki tüm ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırladığı “Renklerin Kardeşliği Futbol” resim yarışması sonuçlandı. Dereceye giren öğrenciler, Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerine kavuştu.

Baskı ve görüntüleme alanında dünya lideri olan HP ve bilişim dünyasının dev markalarının Türkiye distribütörlüğünü yürüten MersaSistem’in, futbolda esas olan barış ve kardeşlik duygularını, genç nesillere aktarmak için başlattığı “Renklerin Kardeşliği Futbol” resim yarışması sonuçlandı. Türkiye genelinde okul öncesi ve ilköğretim 5’nci sınıfa kadar olan tüm öğrencileri kapsayan yarışmada, dünyayı aynı duygularla bir araya getirebilen en popüler spor dalı futbol, bu kez minik ressamlara ilham kaynağı oldu.

Genç nesillerin sağlıklı yaşam ve spora özendirmesi hedeflenen yarışmaya Türkiye genelinden binlerce minik ressam, suluboya, pastel ve kuru boya gibi malzemelerin yanı sıra bilgisayar ortamında hazırladıkları resimlerle katıldı.

Profilo Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreni HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Müdürü Arzu Babaoğlu, HP Tüketici Sektörü Grup Müdürü Filiz Akdede, MersaSistem Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay’ın katılımıyla gerçekleşti. Toplantı öncesi minik ressamların tuvalleri ziyaretçilerin beğenisine sunulurken, törenle yarışmanın birinci, ikinci, üçüncüsünün yanı sıra okullarına da ödülleri takdim edildi.

Törende binlerce genç yeteneğin ‘Futbol’da barış ve kardeşlik’ duygularını en iyi şekilde resmedip yarışmaya katıldığını, jürinin finale giren ilk üç resmi seçmek için epey zorlandığını belirten MersaSistem Pazarlama Genel Müdürü Alpay Özbay, “HP ile ortaklaşa başlattığımız yarışmayla öncelikle genç yetenekleri sağlıklı yaşama ve spora özendirmeyi hedefledik. İlk günden itibaren yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Bugün sergilediğimiz birbirinden güzel resimlerin yanı sıra, bu projeyi ölümsüz kılacak tüm resimleri herkes internet ortamında www.renklerinkardesligi.com adresinden de takip edebilecek” açıklamasını yaptı.

HP Baskı ve Görüntüleme Grubu Ülke Genel Müdürü Arzu Babaoğlu ise HP Türkiye olarak böyle bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Spor ve kardeşlik duygularını en iyi şekilde hayata geçirenlere vereceğimiz HP yazıcılarla, bundan sonraki çalışmalarını da renklendireceklerini umuyoruz. Kazananları ödüllendirmek kadar, geleceğimizin teminatı gençlere spor ve kardeşlik duygularını aşılamak da bizim görevimizdir. Yarışmaya katılan ve dereceye giren resimleri ziyaretçiler 1 hafta boyunca Profilo Alışveriş Merkezi’nde gezebilecekler” dedi.

Yarışmada birinciliği Samsung Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Uğur Ersöz kazanırken, ikinci Sakarya Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu’ndan Serra Çelik, üçüncü ise İstanbul Özel Işık İlköğretim Okulu’ndan Ata Yüksel oldu. Minik yetenekler ve okulları, ödüllerini HP ve MersaSisem yöneticilerinden aldı.